Fenerbahçe ve spor kamuoyuna,

Bugün birçok Fenerbahçeli gibi kulübümüzün çıkaracağı yeni formanın merakı içerisindeydik. Ancak forma tasarımı açıklandıktan sonra bu merak yerini derin bir üzüntü ve kaygıya bıraktı.

Tanıtılan formada şanlı Fenerbahçe logosuna yer verilmemiş, sadece kulübümüzün adı yazıyor ve göğüs reklam sponsoru olan AVIS yazısı, FENERBAHÇE yazısından çok daha büyük ve belirgin bir şekilde parlıyordu. Ve bu ortama bir de forma üreticisi PUMA’nın armasını ekleyelim.

Kulübün resmi açıklamasında forma olarak bahsettiği şey bu haliyle düpedüz AVIS reklamı alınmış bir PUMA tişörtüdür.

Forma konusunda üzerinde uzunca bir süredir tartışılması gereken Endüstriyel Futbol olgusunu bir kenara bırakıyoruz. Bunu tartışmanın yanlış olduğunu bile bile hem de. Diyelim ki, artık markaların logolarından geçilmeyen, taraftarı reklam panosu olarak gezmeye mahkûm eden formaları kabul ettik; ama bu formayı kabul etmiyoruz. Üzerinde reklamdan şanlı armamıza yer bulamadığınız ve reklamın yanında kulübümüzün adının ufacık kaldığı formayı biz kabul etmiyoruz.

Fenerbahçe yönetimine sesleniyoruz: Şanlı formamıza reklam veren firma adı ne olursa olsun hiçbiri Fenerbahçemizden büyük değildir ve adını Fenerbahçemizden büyük yazamazsınız! Bir reklama o kadar yer ayırıp o formada Fenerbahçe Armasına yer bulamamazlık yapamazsınız!

Artık yeter! Sizleri yönettiğiniz kulübün büyüklüğünü ve değerlerini bir an önce anlamaya davet ediyoruz. Fenerbahçeyi şirketlerinizi yönettiğiniz gibi yönetemezsiniz! Fenerbahçe adıyla, armasıyla milyonlarca Fenerbahçelinindir!

Önceki makaleAttila Szalai’den HJK Helsinki maçı öncesi açıklamalar
Sonraki makaleFenerbahçemiz, UEFA Avrupa Ligi Play-off turunda ilk maça çıkıyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here