Attila Szalai: Lig ve kupa gibi uluslararası arenada da başarılı olmak istiyoruz

HJK Helsinki ile oynayacağımız turun ilk maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Attila Szalai, “Herkese merhabalar demek istiyorum. Yarınki maçla ilgili olarak gerçekten heyecanlı ve sabırsızız. Uzun zaman sonra evimizde taraftarlarımızın önünde oynayacağımız ilk maç olacak. Tabii ki biz ligde, kupada başarılı olmak istediğimiz gibi uluslararası arenada da başarılı olmak istiyoruz. Bu da bizim hedeflerimizden bir tanesi ve yarın da bunun ilk adımı.” dedi.

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın sisteminin özellikle savunma oyuncuları üzerindeki etkileri üzerine de kısa bir değerlendirme yapan Szalai, “Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bu konu hakkında daha önce de konuşmuştum. Evet, dediğiniz gibi sistemimiz değişti ama çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Daha önce de dediğim gibi bu sisteme çok iyi bir şekilde adapte olduk. Sadece savunma oyuncuları değil bütün takım olarak. Gerçekten teknik ekibimiz, hocamız çok iyi bir iş çıkartıyorlar. Takımın oyuncularının gelişebilmesi, daha da iyiye gidebilmesi için her gün çalışıyorlar. Çünkü her zaman, her gün gelişme imkanınız vardır. Sadece taktiksel anlamda değil, fiziksel ve teknik anlamda da gelişebilirsiniz. Bizim de iyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Eğer hocamızın istediği sistemi iyi bir şekilde yerine getirebilirsem başarılı olacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin başarısı için sonuna kadar mücadele ettiğini ve taraftarın gösterdiği ilginin kendisini gururlandırdığını dile getiren Attila Szalai, “Taraftarların beni takımın bayrak oyuncusu olarak görmesinden, düşünmesinden dolayı çok mutluyum. Ben bu kulübün başarılı olması için her gün elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sadece ben değil, herkes taraftarın bize göstermiş olduğu bu inanılmaz desteğin farkında. Onlara gerçekten çok teşekkür ediyorum. Böyle bir desteğe sahip olduğumuz için çok mutluyum. Sezon hedeflerimize gelecek olursak da hedeflerimiz zaten bellidir. Her sezon hedeflerimiz aynı; mümkün olduğunda başarılı olup kupalar kazanabilmek.”  ifadelerini kullandı.

Covid-19 pandemisi nedeniyle uzunca bir süredir maçların seyircisiz oynanmasının ardından bu sezon itibariyle taraftarlarımızın yeniden stadımızı dolduracak olmasının heyecan verici olduğuna değinen Szalai, “Sizin de ifade ettiğiniz gibi uzunca bir süredir taraftarlarımızdan uzakta kalmıştık. Sonunda taraftarlarımız tribüne dönüyor ve çok heyecanlıyız. Ben, şanslıyım çünkü yazın Avrupa Şampiyonası’nda oynama şansı elde etmiştim ve orada Macaristan’da tamamen dolu tribünler önünde gerçekten fantastik bir atmosferde maç oynama şansına erişmiştim. Yarın için de bu inanılmaz arenanın atmosferini görmek için gerçek anlamda sabırsızlanıyorum. İyi olacağını düşünüyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki makaleFenerbahçeli milli atlet Savaş Parlak, Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda finale yükseldi
Sonraki makaleFenerbahçe şirketlerinizden büyüktür!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here