Yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği Fenerbahçe Can Bartu Tesislerimizde sabah saatlerinde gerçekleştirilen antrenmanın ardından Slovenyalı futbolcumuz Miha Zajc, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sezon öncesi gerçekleştirilen hazırlık dönemi hakkında bilgiler veren Zajc, artan performansını da değerlendirdi. Odak noktasının sadece Fenerbahçe olduğuna vurgu yapan başarılı orta saha, kaliteli isimlerden kurulu bir takım olduğumuzu da ifade etti.

SEZON ÖNCESİ İYİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİĞİMİZİ SÖYLEYEBİLİRİM

Sezon öncesi kamp dönemini değerlendirerek sözlerine başlayan Miha Zajc, “Yeni sezon kampında iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim. Bu süre zarfında çok fazla hazırlık maçı oynadık. Dakika anlamında da eski ve yeni oyuncuların uyumu açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Lig için pozitif duygulara sahibim. Aynı şekilde Avrupa Ligi maçlarımız için de pozitif duygular taşıyorum. Neler olacağını göreceğiz.” dedi.

GELECEK İÇİN DE ÇALIŞMALARIMA EN İYİ ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUM

Geçtiğimiz sezonu Genoa’da kiralık olarak geçiren ve bu bağlamda verimli bir sezon geçirdiğini dile getiren Zajc, “Geçen sezon benim açımdan gerçek anlamda önemliydi ve iyi geçtiğini düşünüyorum. Çok fazla maça çıktım, çok fazla maçta süre aldım. Bu da haliyle bana fazlasıyla özgüven verdi. Öte yandan yeni bir teknik direktörle çalışıyoruz. Yeni bir sistem söz konusu. Ben, bu pozisyonda kendimi gayet iyi hissediyorum. Daha merkezde oynadığımda kendimi daha iyi hissediyorum. Tabii ki bunlar beni pozitif anlamda etkileyen faktörler. Mutlu olduğumu söyleyebilirim. Gelecek için de çalışmalarıma en iyi şekilde devam ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SAHA İÇERİSİNDE EN İYİMİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM

Formda olduğunu ve saha içerisinde daima en iyisini göstermeye çalıştığını aktaran Slovenyalı futbolcu, “Ben bu anlamda çok çalışıyorum. Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve formda olduğumu düşünüyorum, formda olduğumu hissediyorum. Daima saha içerisinde en iyimi göstermeye çalışıyorum. Takıma gol ve asist anlamında katkı sağlamak istiyorum. Bu oynadığımız sistemdeki pozisyonda kendimi daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim çünkü daha merkezde oynadığımdan dolayı daha çok topla buluşma imkanı yakalıyorum. Daha iyi görünmemdeki sebep bu olabilir. Ayrıca geçen sezon oynamış olduğum maçlar da buna etken durumlar.” diye konuştu.

İDMANLARDAKİ PERFORMANSIMA, KONSANTRASYONUMA ÖNEM VERİYORUM

Odak noktasının antrenmanlarda ortaya koyduğu performans ve konsantrasyon olduğuna dikkat çeken başarılı orta saha, “Geçmişle alakalı olarak çok fazla konuşmak istemiyorum. Geçmişe dönük yaşamayı istemiyorum. Tabii ki o dönemler benim açımdan birazcık zorlu periyottu. Süre alamadığım dönemler olmuştu. Futbolda da bu tarz şeyler olabiliyor; bazen oynadığınız, bazen de oynamadığınız ve süre alamadığınız zamanlar olabiliyor. Her zaman en iyisini göstermek ve formayı hak etmek gerektiğine inanıyorum. Söylemiş olduğum gibi İtalya’da elde etmiş olduğum tecrübe de benim bu gelişimime katkı sağladı çünkü orada aldığım dakikalarda tecrübe kazanma fırsatım oldu. Bu sezona da iyi başladığımı düşünüyorum. Ben, idmanlara odaklanmış durumdayım. İdmanlardaki performansıma, konsantrasyonuma önem veriyorum. Sanırım daha iyi olmamdaki faktörler bunlar.” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE’YE ODAKLANMIŞ DURUMDAYIM

Burada başarılar elde etmek istediğini söyleyen Zajc, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Tabii ki futbolda her ihtimal söz konusudur. Ama ben şu anda Fenerbahçe’ye odaklanmış durumdayım. Buradaki maçlara, idmanlara odaklandım. Ligin başlamasına da az bir süre kaldı. Başka bir şey düşünmek istemiyorum. Sadece düşündüğüm şey burada elde etmek istediğim şeyleri gerçekleştirmek ve başarılı olmak. Dolayısıyla şu anki odak noktam burası.” diyerek tek odak noktasının Fenerbahçemiz olduğunu açıkladı.

BİZİM KALİTELİ BİR TAKIMIMIZ VAR VE POTANSİYELLİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM

Miha Zajc, Takımımızın kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu ve bir potansiyele sahip olduğunu ise şu şekilde ifade etti:

Şu an oynamış olduğumuz sistem yeni. Hepimiz de buna adapte olmaya gayret gösteriyoruz. Elbette ki şu an itibariyle bu adaptasyonumuz %100 bir şekilde değil ama tabii ki de kendimizi geliştireceğimiz noktalar var. Sezon uzun, şu an itibariyle de iyi gittiğimizi ve formda olduğumuzu düşünüyorum. Özellikle sezon öncesi yapılan yoğun idmanlardan dolayı yorgunluğun da olması gayet normal ve bunlar da saha içerisinde yapmak istediğiniz şeyleri yapamamanıza sebep olabiliyor, hatalara sebep olabiliyor. Ama bizim kaliteli bir takımımız var ve potansiyelli bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Dolayısıyla iyi bir şekilde hatalarımızı törpüleyerek devam edeceğimizi düşünüyorum.

SAHA İÇERİSİNDE OYNARKEN BİRBİRİMİZİ İYİ ANLADIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Mesut Özil, Luiz Gustavo, Dimitris Pelkas gibi pas yüzdeleri yüksek oyuncularla oynuyor olmasının sahada işini kolaylaştırdığını da dile getiren Zajc, “Böyle futbolcularla oynuyor olmak benim adıma mutluluk verici. Aynı şekilde böyle isimlerle oynuyor olmak kolay çünkü onlar futbolu iyi biliyorlar, futbolun nasıl oynanması gerektiğini iyi biliyorlar. Dolayısıyla biz de saha içerisinde oynarken birbirimizi iyi anladığımızı düşünüyorum. Onlarla oynamak benim açımdan keyifli oluyor. Şu an itibariyle kadroda 25-30 oyuncunun var olduğunu sayarsak kaliteli bir kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu durumun da takım için iyi olduğunu söyleyebilirim. Fazla iyi oyuncunun olması demek rekabeti de artırması anlamına gelir. Dolayısıyla bu da performansımızı artıracağı için bana göre takım açısından menfaat getirecek bir durum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki makaleBoksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, Olimpiyat İkincisi
Sonraki makaleAçıklama

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here